Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/sspers/domains/sspersia.com/public_html/language/fa-IR/fa-IR.localise.php on line 1
طراحی و اجرای آبنما و نورپردازی در لابی مجتمع های تجاری و مسکونی

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/sspers/domains/sspersia.com/public_html/plugins/content/vote/vote.php on line 1

آبنمای نور پرداز موزیکال لابی ساختمان

شرکت سان صنعت پرشیا طراح و مجری نورپردازی لابی ساختمان

شما می توانید به وسیله نور، فضایی را وسیع تر و یا كوچك تر نمایش دهید. برای این منظور كافی است نورپردازی ها را بر روی دیوارها و كنج های محیط انجام دهید. به این ترتیب اطراف محیط روشن تر از مركز شده و بزرگتر جلوه می كند.

حال آنكه به عنوان مثال اگر در شرکت نورپردازی یك اتاق نشیمن تنها به منبع نورزایی برای روشن كردن منطقه ای كوچك در محدوده مبلمان بسنده كنیم، دامنه دید افراد محدود شده و در نتیجه فضا حتی كوچكتر از آنچه هست به نظر می آید.

View the embedded image gallery online at:
http://sspersia.com/index.php/places-lobby#sigProIda02cf7c220

طلوع خورشید با پراكنده شدن اشعه هایی همراه است كه مجموع آنها نور نامیده می شود. نور از جمله مهم ترین مواهب الهی است كه در زندگی بشر از ارزش بسزایی برخوردار است. در واقع هیچ عنصری در دنیا بدون وجود نور هویت دیداری ندارد. نور واسطه ای میان چشمان بیننده و محیط اطراف اوست یعنی در صورتی كه نوری به چشم ما نرسد تصویری در شبكیه تشكیل نشده و در نتیجه حس بینایی معنا و مفهوم كاربردی نخواهد داشت. ارزش واقعی نور هنگام تاریكی نمایان می شود. این تاریكی یا حاصل از غروب خورشید و تابش آن بر عرصه دیگری از گیتی است و یا در نتیجه خاموش كردن كلیدی از یك نورپرداز و یا سیستم نورپردازی است.نورپرداز،نورپردازی،نورپردازی ساختمان،نورپردازی نما-اجرای نورپردازی شرکت نورپردازی

در طرح معماری بناهای تاریخی ایران توجه خاصی به جلوه ها و کاربردهای نور روز شده و امروزه در قالب بازتاب سطوح شفاف، نورگیرها و روزنه ها، سایه روشن های ثابت و متغیر حاصل از آفتاب و… گاهی تا حد تعابیر فلسفی و اعتقادی به آن می پردازند. اما در بخش نورمصنوعی و نورپردازی کمتر به بررسی علمی و هنری دقیق و قابل اجرائی برای فضاهای موجود در معماری سنتی ایران برمی خوریم.

هرفضا با نور دو چهره می یابد ، روز و شب كه با تغییر مقدار نور، این دو با هم پیوند می یابند.
نور موضوعی است كه در هر دوره زمانی، احساس و مفهومی خاص به معماری و زندگی داده است.می توانیم بگوییم ،آن زمان كه آتش در آتشكده ها در عهد زرتشت مقدس بوده بخاطر نور و گرمای آن بوده است، بدین ترتیب نور نیز مورد ستایش قرار می گرفته است . حتی در دوره های بعد، كه اعتقاد به خورشید و پرستش آن وجود داشته است، نور بخاطر روشن نمودن عالم ،كه مسیر حركت زندگی را نشان می داده است، مورد توجه بوده است، و یك حس خدایی بودن را القاء می كرده است.
نور می تواند به عناوین مختلفی برای القاء مفهوم و هدفی مورد استفاده قرار گیرد، به عنوان مثال با ایجاد یك روزن و هدایت نور به موضوعی باعث تاكید در آن موضوع شویم، و یا با استفاده از حركت های ملایم و نرم نور یك حس روحانی را به فضا بدهیم كه در هنگام ورود به چنین فضاهایی یك احساس احترام و سرفرود آوردن به انسان دست می دهد، و انسان خود را در مقابل عظمت بی پایان و نامحدودی می یابد،و حقارت را در خود درمیابد.از تاثیر آن در كلیساها و مساجد بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.مثلا با ارتفاع دادن به بنا و نور پردازی هایی بر روی سطوح مورد نظر این كار را انجام می دهند،و یا با استفاده از پنجره های واقع در دالان ها و نور پردازی مخصوص آنها باعث حركت و یادر هشتی ها باعث مكث شده اند، كه این مفهوم را می توان با حركت انسان در این دنیا و رسیدن به قیامت كه محل مكث است در ارتباط دید.

نور در معماری
از جمله علوم و هنرهایی که می توان به نقش نور در آن اشاره داشت ،هنر معماری است که بحث مفصلی را در زمینه روند بهره گیری از نور طبیعی به خود اختصاص می دهد.درهنر معماری نور یکی از اجزایی است که کنار عناصر و مفاهیم دیگر از قبیل ساختار ،نظم فضایی، مصالح، رنگ و … مطرح می شود و در طراحی به عنوان یک عنصر مجزا باید نقش خود را ایفا کند. یکی از مهمترین مشخصه های نور طبیعی، توالی و دگرگونی آن در طول روز است که باعث حرکت و تغییر حالت در ساعات مختلف می شود. در تاریخ نقاشی توجه به نور در دوره امپرسیونیست ها دیده می شود. هنگامی که نقاشان آتلیه های خود را ترک می کردند و در زیر نور خورشید با نور طبیعی مشغول نقاشی شدند. از مشخصات این سبک توجه به رنگ و نور در ساعات مختلف روز و انعکاس رنگ های اشیاء مختلف در یکدیگر و تأثیر رنگ های پیرامونی و به کار بردن رنگ های خاص و ناب می شد.

بشر همواره در تکاپوی از میان بردن آثار ظلمت شب، به تلاش برای روشن کردن محوطه های بیرونی خانه خود همت گمارده است. نورپردازی ورودی ساختمان یکی از ویژگی های اصلی معماری خانه های آمریکایی است که قدمت آن به زمان اختراع نخستین لامپ های الکتریکی با زمی گردد. مردمان عصر ویکتوریایی هم با کاغذهای براق و درخشنده به جشن های شبانه خود در باغ، روشنایی می بخشیدند و از زمانی که ذهن یاری می کند مشعل های سوزان و آتش افروزی های پر نوربخشی از جشن های برون خانگی بوده اند.

برای روشن نگه داشتن محوطه های بیرونی ساختمان، دلایل بسیاری می توان برشمرد. نورپردازی محوطه گاهی با هدف ارتقا سطح امنیت و گاهی برای شناساندن آسان تر ساختمان در بخشی از معماری آن جاری می گیرد. در مواقعی هم سعی بر آن است که فضای داخل خانه به بیرونی انتقال یابد تا با برگزاری جشن های شبانه و هم نشینی های خصوصی از زیبایی و سکون شب به لذتی وافر رسیدن آرامش آن را احساس کرد.

بسیاری از اصول نورپرداز فضاهای داخلی در نورپردازی فضاهای بیرونی نیز قابل اعمال هستند، خصوصاً اصولی که به تعریف فضا مربوط می شوند. با این همه، نورپردازی محوطه های بیرونی نیز با چالش های منحصربه فردی همراه است. وقتی قرار است برای چشم انداز بیرونی یک بنا، نور خاصی در نظر گرفت، لزوم رعایت دو پارامتر خارجی مطرح می گردد: تأسیسات روشنایی و نور مصنوعی. اگر کاربرد تأسیسات روشنایی، ماهیت و طبیعت ذاتی محوطه بیرونی ساختمان را بر هم زند، طراحی انجام شده موفق نبوده است. اما چنانچه وجود نور مصنوعی از یک سو موجب از میان رفتن زیبایی و از سوی دیگر بر هم زدن حالات خاص فضای بیرونی شود، در آن صورت نورپردازی نه تنها نا موفق که برای همسایگان نیز ایجاد مزاحمت خواهد کرد. پس در نورپردازی چشم انداز و نمای محوطه، مقوله مدیریت روشنایی و تاریکی موضوعی بس حایز اهمیت است.