Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/sspers/domains/sspersia.com/public_html/language/fa-IR/fa-IR.localise.php on line 1
فواره تروی

آبنما

خدمات ما

آبنمای موزیکال

شرکت سان صنعت پرشیا طراح و مجری انواع آبنمای موزیکال می باشد که با به کار گیری سیستم های کنترل پیشرفته ، آبنمای موزیکال مفرح و جذاب را ارائه می دهد.

آبنمای ریتمیک

 شرکت سان صنعت پرشیا مجری طراح مجری انواع آبنمای ریتمیک. در طراحی و اجرای ابنمای ریتمیک همزمانی ریتم آبنما با نورپردازی را داریم.

پرده آب سه بعدی

آبنمای دیجیتال سه بعدی، پرده نمایش 360 درجه ای مهیج از آب می باشد، که ریزش های کنترل شده آب، طرحها و انیمیشن های سه بعدی متعددی راشکل می دهد.

پرده آب دوبعدی

شرکت سان صنعت پرشیا طراح و مجری انواع آب نمای پرده آب دو بعدی نوشتاری حروف و اشکال در ایران .پرده آب قابلیت نشان دادن

...

آبنمای ماتریسی

شرکت سان صنعت پرشیا طراح و مجری انواع آبنماهای ماتریسی در ایران . شرکت سان صنعت پرشیا با طراحی نو و خلاق پدید آورنده زیباترین آبنماهای ماتریسی در

...

فروش تجهیزات آبنما

شرکت سان صنعت پرشیا عرضه کننده انواع نازل های برنجی ، کروم ، استنلس استیل ، کمیت ، بلند زن ، فوم ، برگی ، تاج ، کاسکد ، قارچی ، نیزه ای ،

...

سازمان ها و ادارات و شهرداری ها و مراکز مهم طرف قرارداد


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/sspers/domains/sspersia.com/public_html/plugins/content/vote/vote.php on line 1

فواره تروی (به ایتالیایی: Fontana di Trevi) آبنمایی ست در منطقه تروی در رم ایتالیا. ارتفاع این فواره ۲۶ متر و عرض آن ۲۰ متر است. تروی بزرگترین فواره دوران باروک در رم و یکی از معروف ترین آبنماهای جهان است.

پیشینه قنات و محل آبنمای تروی تا ۱۶۲۹

این آبنما که در محل تقاطع یک سه راه (به ایتالیایی tre vie) واقع شده، نقطه پایانی آکوا ورجینه امروزی ست. خود آکوا ورجینه حاصل احیای آکوا ویرگو (یکی از قنات های باستانی رم) است که وظیفه تامین آب روم را بر عهده داشت. در سال ۱۹ پیش از میلاد مسیح و با کمک یک (گفته می شود) باکره، متخصصان رومی منبع آبی پاکیزه را در ۱۳ کیلومتری شهر رم شناسایی کردند. این صحنه در نمای امروزی آبنما به تصویر کشیده شده است. گرچه راه پایانی که به آن چشمه کشیده شد، بدلیل غیر مستقیم بودن، ۲۲ کیلومتر طول دارد. آکوا ویرگو آب را به حمام های آگریپا می رساند و تا چهارصد سال در خدمت روم بود.در زمان حصر روم (۵۳۸–۵۳۷) و برای از بین بردن زندگی شهری درآن، قنات ها تخریب می شدند و رومیان قرون وسطایی برای تامین آب، ناچار به آب کشیدن از چاه های آلوده و رودخانه تیبر روی آوردند.

گماشتن، طراحی و ساخت آبنمای دبی

در سال ۱۶۲۹، پاپ اوربان هشتم که چشمه قبلی را به اندازه کافی هیجان انگیز نمی دید از جیان لورنزو برنینی می خواهد تا طراحی نوسازی های ممکن را انجام دهد. اما با درگذشت پاپ، این پروژه رها شد. گرچه پروژه برنینی هرگز ساخته نشد اما تاثیر بسیار وی بر روی آبنما هنوز قابل مشاهده است. یک طرح اولیه تاثیرگذار و جالب از پیترو دا کورتونا در موزه آلبرتینا در وین نگهداری می شود. همچنین طرح هایی از اوایل قرن هجدهم میلادی وجود دارند که بیشتر بدون امضا هستند.

در دوران باروک، رقابت برای طراحی ساختمان ها، آبنماها و حتی پله‌های اسپانیایی بالا می گریرد. در سال ۱۷۳۰، پاپ کلمنت دوازدهم مسابقه ای ترتیب داد که در آن نیکولا سالوی به آلساندرو گالیله می بازد اما واکنش به پیروزی یک نفر از فلورانس باعث شد تا سالوی برای انجام کار آبنما گمارده شود. کار در سال ۱۷۳۲ آغاز شد و در سال ۱۷۶۲ سال ها پس از مرگ سالوی تکمیل شد و پیترو براچی نیز اوکئانوس (خدای تمامی آب ها) را در مرکز طاقچه آبنما قرار داد.

پیش از مرگ سالوی در سال ۱۷۵۱، وی اطمینان حاصل می کند که نشان بی قواره یک آرایشگر لجوج، مجموعه را ضایع نمی‌کند. به همین دلیل او آن نشان را پشت آسو دی کوپپه (آس جام) پنهان کرد.

آبنمای تروی در سال ۱۷۶۲ بدست جوزپه پانینی تکمیل شد. او نشانه های کنونی را به جای مجسمه های آگریپا و تریویا (باکره رومی) که قبلاً در نظر گرفته شده بودند قرار می دهد.
مرمت

در سال ۱۹۹۸، سنگکاری ها جلا داده شدند و تمامی ترک ها و قسمت های فرسوده، بدست هنرمندان چیره دست مرمت شد و آبنما به پمپ های گردش آب مجهز شد.

در ژانویه ۲۰۱۳ اعلام شد که شرکت مد ایتالیایی فندی، پشتیبانی مالی ۲.۲ میلیون یورویی برای بزرگترین مرمت در تاریخ آبنما را بر عهده گرفته است.

شمایل شناسی آبنمای تروی

ساختمان پولی زمینه فواره را تشکیل می دهد و با ستون های قرنتی، دو طبقه اصلی بنا به هم پیوند خورده اند. رام کردن دریاها درونمایه پیش آمدگی سترگی ست که در آن آب و سنگکاری ذر هم آمیخته اند و میدان کوچک را پر کرده اند. تریتون در حال رام کردن هیپوکامپ ها، صدف اوکئانوس را هدایت می کند. در طاقچه سمت راست اوکئانوس، وفور از کوزه اش آب می پاشد و در سمت چپ، سلامتی جامی در دست دارد که ماری از آن می نوشد.

پرتاب سکه

بر اساس یک داستان سنتی، اگر یک بازدید کننده سکه ای داخل آب فواره پرتاب کند، روزی به رم بازخواهد گشت برآورد می شود که روزانه ۳۰۰۰ یورو در فواره ریخته می شود.این پول برای سوپرمارکتی برای نیازمندان رم مورد استفاده قرار می گیرد و البته هر از گاهی تلاش هایی برای سرقت این سکه ها از درون آب صورت می گیرد.
فرهنگ عامه
این آبنما در فیلم های ماندگاری همچون تعطیلات در رم به کارگردانی ویلیام وایلر و با هنرپیشه گی آدری هپبورن و گرگوری پک و زندگی شیرین به کارگردانی فدریکو فلینی و با هنرپیشه گی مارچلو ماسترویانی و آنیتا اکبرگ به تصویر کشیده شده.


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/sspers/domains/sspersia.com/public_html/plugins/content/vote/vote.php on line 1

ویژگی های سان صنعت پرشیا

عرضه کننده انواع پرژکتور

عرضه کننده انواع پرژکتور های LED لنزدار IP65 و IP68 تک رنگ و RGB و پروژکتورهای دفنی ،

...

نماینده انحصاری چراغ سولار

نماینده انحصاری انواع چراغ و پروژکتور روشنایی سولار جدید و پنل های سولار انرژی (که

...

خدمات پس از فروش

پشتیبانی فنی و خدمات پس از فروش

عرضه کننده قطعات ابنما

عرضه کننده انواع نازلها و قطعات و لوازم وتجهیزات با کیفیت انواع آبنما

مشاوره و طراحی

مشاوره و طراحی سه بعدی ابنما

طراحی مدرن

طراح و مجری انواع آبنما و نور پردازی مدرن

سان صنعت پرشیا

شرکت سان صنعت پرشیا در سال 1384 به شماره ثبت 240468 توسط مدیرعامل و موسس این شرکت مهندس حقیقی که ایشان از فارغ التحصیلان معتبرترین دانشگاههای آمریکا قبل از انقلاب و فارغ التحصیل دکترای مدیریت صنایع از ایران می باشند ، تاسیس شده و در طول مدت فعالیت خود در امر طراحی و اجرای انواع آبنما و نورپردازی میادین ،پارک ها ، مجتمع های تجاری ، مجتمع های گردشگری ، بیمارستان ها ، هتل ها ، سفره خانه ها ، لابی مجتمع تجاری و مسکونی ، پاسیو و اماکن

...

نمونه کارها

آبنمای موزیکال

آبنمای موزیکال

آبنمای ریتمیک

آبنمای سه بعدی

پرده آب سه بعدی

پرده آب دوبعدی

آبنمای ماتریسی

آبنمای تونل آب

آبنمای پرده آب سینمائی

آبنما با نازل بلند زن

آبنما با نازل های دوبعدی و سه بعدی دیجیتال

آبنمای سنگی

آبنمای صخره ای

آبنمای طرح گل

آبنمای طرح گل و درختی

آبنمای میدانی

آبنمای میدانی

آخرین مقالات


معماری منظر همان طراحی شهری ولی در سطح پایین است؛ معماری منظر در مورد انسان و نحوه آرامش آن بحث می کند در بیشتر تعاریف از

...

سیستم های آبیاری بارانی (Irrigation systems) :

آبياری بارانی روشي است كه آب با فشاری بيش از يك اتمسفر در درون لوله هايی جريان پيدا كرده و

...